Profesor Ernest Beinrohr přednesl Heyrovského-Ilkovičovu-Nernstovu přednášku 2022

23.02.2022

Po několika letech jsme byli svědky znovuzrození tohoto zajímavého cyklu přednášek, který společně pořádají Česká, Slovenská a Německá chemická společnost a který je zaměřen na pokrok v oblasti elektrochemie, jak je patrné ze jmen významných elektrochemiků z těchto tří zemí.

Přednáška s názvem Electroanalytical Flow Systems in Process Analysis byla přednesena profesorem Ernestem Beinrohrem on-line dne 31. ledna 2022.

Rád bych poděkoval profesoru Franku-Michaelu Matysikovi z Univerzity v Regensburgu, vedoucímu pracovní skupiny pro elektrochemické metody analýzy Německé chemické společnosti (ELACh GDCH), za jeho aktivitu vedoucí k tomuto znovuzrození a profesoru Jánu Labudovi z Ústavu analytické chemie Fakulty chemické a potravinářské technologie Slovenské technické univerzity v Bratislavě za spolupráci při organizaci těchto jmenovaných přednášek.

Věřím, že tato akce podnítí další rozvoj užitečné a úspěšné spolupráce českých, slovenských a německých elektrochemiků. Těším se na pokračování této úspěšné akce v příštích letech. V příštím roce by měl tuto Heyrovského-Ilkovičovu-Nernstovu přednášku přednést zástupce německé elektrochemie v České a Slovenské republice a já se na tuto událost těším.

Jiří Barek

Předseda Odborné skupiny analytické chemie České společnosti chemické

nih_lecture_beinrohr.jpg